Закарпатська прокуратура розпочала досудове розслідування щодо фальшування речових доказів у справі Пилипіва
Так, прокуратура має з’ясувати, в який спосіб у протоколі опису подій, який початково був долучений до матеріалів справи як речовий доказ, вже на етапі судового розгляду з’явилися дописані формулювання, відсутні на момент знайомства адвокатів із матеріалами справи.
Прокуратуру Закарпаття таки змусили розпочати досудове розслідування щодо фальшування речових доказів у справі Пилипіва
Сьогодні в апеляційному суді Закарпатської області відбулося чергове засідання за апеляційною скаргою із оскарженням реального вироку терміном у 4 роки Богданові Пилипіву та умовних строків – його побратимам.
У засіданні вже на початку судом на пропозицію прокуратури було оголошено перерву до наступного понеділка, 18 травня. Формальна підстава – відсутність на засіданні двох із чотирьох засуджених і перевірка неможливості їх безпосередньої участі у справі.
Так, на початку засідання суд було повідомлено: двоє із чотирьох засуджених не можуть фізично бути присутніми при розгляді апеляції, оскільки є мобілізованими, і нині як військовослужбовці відбули у зону проведення антитерористичної операції. Те, що побратими Пилипіва і справді є військовослужбовцями – фактично доведений факт, як і те, що 15-ий ОГПБ 128-ї гірсько-піхотної бригади, дислокований в Ужгороді, нині відбув на Схід. Про такий розвиток подій адвокати, разом із присутніми на останніх судових засіданнях мобілізованими засудженими, неодноразово попереджали суд.
Попри це, сьогодні, після того, як 15-ий окремий гірсько-піхотний батальйон вже майже як тиждень виїхав у зону АТО для виконання бойових завдань, прокурор зазначила: справа розглядатися за відсутності засуджених не може, тим більше, що не відомо, чи вони “насправді перебувають на Сході”, адже “це ніяк офіційно і формально не підтверджено”. Не зважаючи на те, що адвокати просили продовжити розгляд апеляційної скарги, доводячи, що на перебіг слухань відсутність засуджених не впливає і ті самі погодилися на такий розвиток подій, суддівська колегія все-одно постановила оголосити перерву у засіданні.
Таке рішення було ухвалене після майже тригодинного очікування на початок судових слухань: товариші Богдана Пилипіва, адвокати, слухачі, журналісти з 10.30 – а саме на цей час було призначене засідання – чекали його майже до 13.00. Увесь цей час слухачі були присутні у сесійній залі, де кілька різних суддівських колегій встигли розглянути ще 4 різних, інших справи. І тільки після цього, наостанок, колегія суддів у справі Пилипіва взялася за розгляд апеляції – й то лише для того, аби оголосити переву у засіданні.
До того часу прокуратура, ухвалив суд, має перевірити та забезпечити відомості щодо перебування двох із чотирьох засуджених у зоні АТО. Зважаючи на те, що про їхній від’їзд повідомлялося заздалегідь, й те, що про мобілізацію звинувачених знали і в прокуратурі, і в суді, складається враження про цілеспрямоване затягування процесу із одночасним “маринуванням” слухачів, які щоразу приходять підтримати Богдана Пилипіва та його побратимів, з метою поступового “відвернення” їх від справи, повідомляє Закарпаття онлайн.
Разом з тим, під час очікування розгляду апеляції стало відомо про новий цікавий поворот у ситуації. Як повідомили адвокати, а відтак на початку засідання підтвердили судді, прокуратуру області нарешті таки примусили внести відомості до ЄРДР і розпочати досудове розслідування за фактом фальшування протоколу, долученого до матеріалів справи Богдана Пилипіва як речовий доказ. Як повідомляло свого часу Закарпаття онлайн, в одному із судових засідань ще у суді першої інстанції було виявлено явні фальсифікації матеріалів справи. Тоді дивна ситуація склалася довкола протоколу огляду приміщення Ужгородської міської лікарні, де після поранення оперували міліціонера, визнаним у справі потерпілим. Так, у матеріалах справи в оригіналі протоколу не згадується жодним словом набій від пістолета, який вказаний вже у документі, продемонстрованому під час одного із судових засідань. Тобто, припустили адвокати, інформацію про вилучення кулі та її характеристики внесли в документ вже в ході судового розгляду, що дає підстави говорити про прямі фальсифікації. Враховуючи вищевказане, адвокат Богдана Пилипіва звернувся до прокуратури із вимогою внести відомості про можливе фальшування до ЄРДР, а, коли прокуратура відмовилася це робити, звернувся до суду. І тільки нині прокуратура врешті таки визнала Богдана Пилипіва потерпілим від можливого фальшування матеріалів справи, внесла відомості до Реєстру і розпочала окреме досудове розслідування.
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 18.05.15 05:48
Коментарі до новини