Податкова міліція прозвітувала про результати своєї роботи
Сьогодні, 10 червня, в Головному управлінні ДФС у Закарпатській області, відбулася прес-конференція на тему: «Закарпаття. Результати роботи податкової міліції з початку року».
Про структуру та функції контрольно-методичного відділу слідчого управління фінансових розслідувань розповіла його керівник Наталія Кушнір:
«Загалом у нашому підрозділі нараховується 18 штатних одиниць. Структурно він поділяється на три підрозділи: контрольно-методичний відділ, відділ кримінальних розслідувань, а також сектор діловодства. Досудове розслідування здійснюється відділом кримінальних розслідувань. Завдання і функції нашого підрозділу визначені Конституцією України, Податковим, Кримінальним та Кримінально-процесуальним кодексом України».
Як повідомили на прес-конференції, у провадженні слідчих слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області протягом 5 місяців 2015 року перебувало 71 кримінальне провадження, з яких залишок на початку року – 35 кримінальних проваджень, розпочато досудове розслідування у 36-ти кримінальних провадженнях.
У 2015 році закінчено досудове розслідування у 28 кримінальних провадженнях, з яких: 8 – скеровано до суду з обвинувальним актом, 4 – скеровано до суду для звільнення особи від кримінальної відповідальності та 16 кримінальних впроваджень закрито.
У поточному році в закінчених кримінальних провадженнях встановлено спричинені кримінальними правопорушеннями збитки на суму 3 млн 49 тис., з яких відшкодовано 2 млн 293 тис. грн. та накладено арешт на майно на суму 763 тис. грн.
Що стосується підакцизних товарів, то в кримінальних провадженнях, які розслідуються слідчими слідчого управління фінансових розслідувань області, вилучено 19852 пл. алкогольної продукції, 20765 л спирту та 71205 пачок тютюнових виробів.
«Варто зауважити, що оперативні підрозділи Фіскальної служби працюють в декількох пріоритетних напрямках, де є найбільше ризиків. В першу чергу – це боротьба з суб’єктами господарювання, які входять до транзитно-конвертаційної діяльності; виявлення злочинів пов’язаних з підакцизними товарами; відпрацювання підприємств, які займаються зовнішньо-економічною діяльністю; а також операція «Нафтопродукт 2015», – наголосив начальник оперативного управління ГУ ДФС у Закарпатській області Олександр Крицкій.
За його словами, нещодавно податківці вилучили більше 20 тисяч літрів етилового спирту. За документами, транспортний засіб мав перевозити різну сантехніку, але насправді водій віз спирт у Львівську область. Його вдалося оперативно затримати. Днями трапився ще один схожий випадок. Із Львівської області до нашого краю мали перевезти 150 коробок, у кожній з яких було по 10 літрів підробленого алкоголю. На разі триває досудове розслідування.
«Сьогодні на території області відсутнє підприємство, яке б займалося виробництвом лікеро-горілчаної продукції, – розповів податківець. – У нас діє тільки Ужгородський коньячний завод. Його продукція користується неабияким попитом серед населення. Відтак різні особи займаються її фальсифікацією. Вони постійно удосконалюють свою «майстерність» і не використовують спирт. Натомість беруть самогон, який заливають у дерев’яні бочки. Він швидко набирає кольору, відтак до нього додають есенцію, різні хімічні добавки тощо. Більше того, у нас був випадок, коли експерти відмовилися робити експертизу через самогон. Адже формально він не є алкогольним напоєм”.
Як розповів Олександр Крицкій, фальсифіковані тютюнові вироби найчастіше потрапляють на Закарпаття з Дніпропетровська та Донецька. Найчастіше сигарети ховають у залізничних вагонах чи авто. Так нещодавно ужгородець примудрився сховати у машину 7 коробок сигарет, а це 3.5 тисячі пачок.
Багато алкогольних та тютюнових виробів є взагалі неліцензійними. Тож, при купівлі цигарок чи алкоголю, податківці наполегливо радять краянам, звертати увагу на ціну та зовнішній вигляд продукції.
Христина БІКЛЯН
Фото: Катерина Чомбокош
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 10.06.15 13:30
Коментарі до новини