Ужгородська школа № 5 першою в області перейде на автономне енергопостачання. ВІДЕО
В рамках міжнародного проекту з енергозбереження «Освітньо-демонстраційний Центр сталої енергетики – SEED Центр» в румунському місті Байа Маре відбулась партнерська зустріч виконавців проекту, на якій було докладно проаналізовано кроки зроблені кожним з партнерів і підбито підсумки.
Мета проекту: пропагування енергоефективності та відновлювальних джерел енергії через освіту та демонстрації у прикордонних регіонах з метою підтримки сталого використання енергетичних ресурсів та сприяння покращенню якості навколишнього середовища та повітря, яким ми дихаємо.
Агенство енергетичного менеджменту повіту Марамуреш за сприяння та підтримки Повітової ради Марамуреш разом з партенрами Словаччини, України та Угорщини втілили проект за фінансової підтримки спільної Європейської Комісії та Програми фондів Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013. Проект був продовжений до кінця 2015 року.
Представники з Ужгорода ознайомитися з роботою демонстраційного Центру сталої енергетики, який розмістився у відновленій будівлі в Байа Маре. Окрім низки енерго-реабілітаційних заходів (теплоізоляції, заміни вікон, дверей, системи опалення та водопостачання) будівля оснащена поновлювальним джерелами енергії: фотоелектричні панелі, вітряна турбіна, сонячні колектори та інші сучасні інженерні рішення що дозволяють забезпечити повну енергонезалежність, тобто практично нульове енергоспоживання будівлі.
Експерти з Ужгорода відзначили важливість таких наочних ознайомчих центрів для поширення та популяризації сучасних енергозберігаючих технологій та альтернативних джерел енергії. Українськими партнерами повітова рада Марамуреш обрала неприбуткову організацію – Ужгородський центр європейських ініціатив та школу з вивчення іноземних мов №5 м.Ужгород. Освітяни Закарпаття вивчають досвід румунських друзів та намагаються, у свою чергу, втілювати відповідні програми у навчальних закладах, які спонукають до зміни поведінки як учнів, так і їхніх батьків та вчителів у ставленні до споживання енергії та природних ресурсів. Педагоги наголошують на важливості практичних та наочних навчань дітей заощадливому ставленню до природних ресурсів.
Завдяки реалізації проекту, вдалося повністю оновити частину приміщень Ужгородської школи №5. «Тут починається Європа, – з гордістю говорять вчителі та учні. – Підлога, опалення, вікна, освітлення – все відповідає високим стандартам енергозбереження».
В найближчих планах керівництва школи – облаштування будівлі сонячними панелями, які дозволять перевести частину школи на повне автономне електропостачання.
Більш докладно:
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 12.02.16 16:03
Коментарі до новини