На Закарпатті розпочався бойкот російських вантажівок. ФОТО
Безстрокова акція з блокування руху російських фур швидко поширюється Західною Україною. Стартувала вона із Закарпаття. Ініціаторами блокади виступили місцеві громадські організації: «Побратими України», «Карпатська січ», «Айдар» (волонтери).
Розпочалося все 11 лютого близько 17.00. На автомобільній дорозі Київ-Чоп, між селами Тишів та Нижні Ворота, активісти зупинили близько 30 фур країни-агресора і змусили їх розвернутися.
«Нещодавно Польща заявила про заборону в’їзду на територію своєї держави російським фурам. Відтак вони масово рушили в країни Європи через Україну і Закарпаття зокрема. (Прим. ред. 1 лютого закінчився термін дії дозволів на вантажоперевезення, якими щорічно обмінюються Росія і Польща. А 31 січня 2016 року закінчився термін дії турецьких дозволів, виданих Росії у 2015 році). Ми вирішили вийти на громадську акцію протесту, щоб недопустити транзит російських вантажів через наші терена. – розповідає Микола Марчишак, член спілки учасників бойових дій в АТО «Побратими України. м.Ужгород». – Вважаємо, що це неприпустимо, щоб фури країни-окупанта вільно шастали нашими дорогами. Якщо на державному рівні не можуть це заборонити, то потрібно нам щось з цим робити. Зараз до безстрокової акції приєднуються наші побратими у Волинській, Львівській, Івано-Франківській областях».
Активісти наголошують на тому, що сама акція – мирна. Зі слів бойкотувальників, вони зупиняють російські вантажівки і спокійно просять їх розвертатися.
«Впринципі усе проходить нормально, без конфліктів. Далекобійники зазвичай розуміють про що йдеться, тож розвертають свої фури», – поінформував Тарас Деяк, член громадської організації «Карпатська Січ».
Щоправда активісти підтвердили випадок, який набув чималого розголосу у ЗМІ, коли дві російські вантажівки не зважили на подальшу заборону в’їзду і мало не збивши активістів погнали на Нижні Ворота. Однак згодом транспортні засоби вдалося наздогнати і все-таки розвернути.
Російському товару – ні!
Як розповів Віталій Грегор, член громадської організації «Айдар. Волонтерська допомога», у п’ятницю, 12 лютого, відбулася зустріч організаторського активу блокади російських перевізників із очільниками Закарпатських правоохоронних органів та представниками ОДА. Керівництву краю було виголошено наступні вимоги:
- визнання Росії країною-агресором у всіх сферах суспільно-політичного життя України, зокрема шляхом заборони на розміщення бізнесу окупанта на українській землі, перекриття торгівлі з Росією, в’їзд та транзит через Україну вантажного російського транспорту;
- звернення до Верховної Ради та Кабміну з вимогою прийняти відповідне рішення.
«Очільник області в особі губернатора повинен до сьогодні, 12 лютого, 18:00 подати заяву з відповідними вимогами до Верховної Ради та Кабміну. В свою чергу останнім даємо час до вечора понеділка, 15 лютого, на законодавчому рівні прийняти рішення щодо заборони торгової діяльності Росії на території України», – наголосили активісти.
У разі невиконання цих вимог українським урядом, бойкотувальники кажуть, що вживатимуть більш жорстких заходів, щодо безстрокової акції протесту по усій території країни.
Олександр Сачко, екс-очільник «Правого сектору» на Закарпатті коментуючи цю акцію назвав її аполітичною:
«Це є суто громадська акція. Наші дії насправді є комплексними: ми роз’яснюємо водіям нашу позицію, аби вони могли передавати іншим далекобійникам; відправляємо геть російські товари, тим самим
послаблюючи економіку Росії; тиснемо на нашу владу. Дуже сподіваємося, що наші вимоги будуть почуті», – пояснив Сачко.
Або воюємо, або торгуємо
Очільник Закарпаття Геннадій Москаль не забарився із відповіддю активістам. Майже одразу оголосив про те, що готує звернення до Кабінету міністрів щодо заборони транзиту російського транспорту через територію України. Заява відповідного змісту оприлюднена на офіційній сторінці голови Закарпатської ОДА.
«Я готую звернення в Кабмін, який має висловити з цього приводу свою принципову позицію і оформити її у вигляді відповідних нормативно-правових актів. Або ми з Росією воюємо, або торгуємо», — сказав Москаль.
У своїй заяві голова Закарпатської ОДА наголошує, що громадські активісти, які блокують рух вантажівок з російськими номерами, висловлюють свою позицію, на яку мають право.
«Якщо поляки не пускають російські фури через свою територію, якщо Росія не пускає до себе українські товари, вводить обмеження щодо в’їзду наших громадян, а мені, як голові ОДА, взагалі заборонила в’їзд на свою територію, то Україна має діяти адекватно», – повідомив очільник Закарпаття.
Наразі із подібними вимогами звертаються до керівних органів своїх регіонів протестувальники по усій території країни. В тому числі і на Сході держави, зокрема на Дніпропетровщині. Що ж, побачимо, як відреагує на такі звернення уряд країни та чи прийме рішення, щодо блокади російського вантажу.
Христина БІКЛЯН
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 12.02.16 16:16
Коментарі до новини