Як закарпатцям отримати “зелені” тарифи на електроенергію?
Держава купуватиме у домогосподарств електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел, дорожче. Відповідні «зелені» тарифи від учора зросли на 3,6%. Які етапи потрібно пройти, якщо ви лише думаєте продавати електроенергію державі? – далі у публікації jkg-portal.com.ua.
Від учора в Україні зросли на 3,6% «зелені» тарифи на електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел приватними домогосподарствами. Це означає, що тепер кожне домогосподарство, яке має надлишкову електроенергію (за вирахуванням власного споживання), вироблену сонячними і вітряними електростанціями потужністю до 30 кВт, продаватиме її державі дорожче.
З 12 лютого «зелений» тариф для сонячних електростанцій, введених в дію у 2016 році і експлуатованих домогосподарствами, зросте на 16,94 коп – до 4 грн 81,7 коп/ кВт-год (без ПДВ).
Тариф для вітряних електростанцій, що запускаються до кінця 2019 року приватними домогосподарствами, підвищиться на 10,37 коп. до 2 грн 94,75 коп/ кВт-год (без ПДВ).
Відповідне рішення закріплене постановою Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, №3144 від 29 грудня 2015 року, яка вчора була офіційно оприлюднена в «Офіційному віснику України» за №10, ст. 468.
Тож, якщо ви замислюєтеся про перехід на «зелені» тарифи, для цього з’явилися ще більш сприятливі умови.
Зауважимо, щоб отримати «зелений» тариф для приватних домогосподарств потрібно пройти шість основних етапів:
- закупівля та монтаж системи сонячних батарей на даху, або фасаді домогосподарства;
- подання заяви-повідомлення та схеми підключення до місцевого Обленерго;
- узгодження енергопостачальником схеми підключення генеруючої установки в день отримання заяви-повідомлення;
- надання рахунку від Обленерго на оплату послуг з облаштування вузла обліку;
- протягом 5 робочих днів з моменту оплати послуг з облаштування вузла обліку Обленерго приводить вузол обліку у стан, придатний для вимірювання спожитої та виробленої електроенергії відповідно до схеми підключення;
- енергопостачальник (Обленерго) та власник господарства підписують додаткову угоду про купівлю-продаж електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання.
При цьому варто підкреслити, що:
Облік електроенергії
Облік електроенергії забезпечується енергопостачальником. В межах домогосподарства Обленерго встановлює вузол обліку (лічильник), який вимірює обсяг спожитої домогосподарство електроенергії (взятої з мережі) і відпущеної в мережу електроенергії (виготовленої і не спожитої).
Знімання показів приладу щомісяця виконується енергопостачальником і може контролюватись власником домогосподарства. Обленерго не пізніше 10 числа кожного місяця надає споживачу звіт в електронній формі про покази лічильника, розмір та напрямки перетоків спожитої і згенерованої в мережу електроенергії.
Також енергопостачальник раз на 6 місяців має проводити у споживача контрольне знімання показів приладу обліку.
Проведення розрахунків
Щомісяця має виконуватись підрахунок різниці спожитої і згенерованої в електромережу енергії, позитивна різниця якої буде оплачуватись споживачу (власнику домогосподарства) на поточний рахунок згідно «зеленого» тарифу.
За несвоєчасну оплату електроенергії Обленерго сплачує пеню згідно з Додатковою угодою.
Договір купівлі-продажу
Згідно даного договору між споживачем та енергопостачальником, останній зобов’язується придбати за «зеленим» тарифом всю електроенергію, вироблену генеруючою установкою споживача понад кількості спожитої за місяць електроенергії.
Потрібно пам’ятати
Згідно з Законом «Про електроенергетику» сонячна чи вітрова установка, встановлена в межах домогосподарства, не може бути потужністю більше 30 кВт і перевищувати існуючий договір енергопостачання в межах домогосподарства.
Господарі, котрі отримують енергію від вітряків чи сонячних батарей, зобов’язані використовувати лише сертифіковане обладнання, котре відповідає вітчизняній Системі стандартів із охорони праці.
Також в Україні суворо заборонено продаж енергії, отриманої з приватних вітряків та сонячних батарей – продавати її можна, як вже зазначалося, лише державі за «зеленим» тарифом.
Микола Вигода
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 14.02.16 10:16
Коментарі до новини