В Ужгороді обговорили проблеми адаптації колишніх в’язнів. ФОТО, ВІДЕО
18 лютого в Ужгороді відбулася прес-конференція під час якої, фахівці різних галузей, розповіли про спеціальні заходи спрямовані на виправлення засуджених, адаптацію їх у суспільстві та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
За словами начальника Ужгородського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції відділу ДПтС України в Закарпатській області Віталія Мураля, зараз на обліку в інспекції по Ужгороду, Ужгородському району та місті Чоп перебуває близько 500 осіб. Люди, які повернулися з місць позбавлення волі дуже потребують соціальної, психологічної та фінансової допомоги. Аби їм допомогти громадські організації міста, представники Ужгородської міськради та служби покарань вирішили об’єднати свої зусилля.
«Одним із завдань Ужгородського центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді є допомога людям, які повернулися з виправного терміну, – розповідає керівник центру Євген Бобров. – Виходячи на волю в’язні, як правило абсолютно дезорієнтовані. Тож ми повинні допомогти їм адаптуватися, виявити підтримку, допомогти психологічно та матеріально».
Як розповіли під час прес-конференції, у лютому минулого року, був прийнятий закон про пробацію. Тож у планах реогранізувати службу пробації на європейський манер. Надавати особам, дієву допомогу у виправленні, соціальну допомогу.
Варто зазначити, що нині засуджені до громадських робіт відбувають покарання на двох підприємствах Ужгорода: КШЕП та «Кальварія».
«Ми підписали угоди з Громадським центром соціальної допомоги населенню, з Товариством Червоного хреста та різними державними та недержавними організаціями», – зазначив Віталій Мураль.
Про роботу Громадського центру соціальної допомоги населенню розповів його керівник Петро Ренжин: «Цей структурний підрозділ покликаний для того, щоб допомагати нашим городянам не залежно від віку, статі та соціального статусу. На волонтерських засадах у нас працюють економісти, юристи, психологи, медики. Нещодавно був підписаний договір з Ужгородським міськрайонним відділом кримінально–виконавчої інспекції відділу ДПтС України в Закарпатській області про співпрацю. Наша перевага в тому, що ми допомагаємо людям у більш неформальній обстановці вирішувати певні соціальні проблеми».
За словами юриста Ужгородського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Діани Гомзи, головні проблеми осіб, які звертаються – це житло та робота. Тому центр тісно співпрацює з обласним центром зайнятості й Управлінням праці та соціального захисту населення. Окрім того, надає окремі адресні допомоги.
Довідково:
Адреса центру: Ужгородська міська рада, каб. 134.
Христина БІКЛЯН
Відео: Дмитро Мись
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 18.02.16 15:02
Коментарі до новини