За час роботи Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив вкладникам банків 7 млрд. грн.
У вересні 2013 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) відзначає 15-у річницю заснування.
«Упродовж 15 років Національний банк та Фонд забезпечували стабільність та сталий розвиток банківської системи держави. З 2001 року вкладникам проблемних банків виплачено коштів на суму близько 7 мільярдів гривень, – сказав заступник Голови Національного банку України, голова адміністративної ради Фонду Олексій Ткаченко. – Це стало можливим завдяки постійній взаємодії між двома нашими установами».
За словами Олексія Ткаченко, у липні 2012 року Національний банк України та Фонд вийшли на якісно новий рівень співпраці. Було укладено відповідний Договір про співпрацю та координацію діяльності, який набрав чинності 22 вересня минулого року і встановив нові засади співробітництва між двома державними установами. Цим договором, зокрема, було передбачено поглиблення співпраці в межах обміну інформацією. Відповідно до положень Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Фонд набув нових повноважень у частині роботи з неплатоспроможними банками.
«Поглиблення взаємодії між регулятором та Фондом має надзвичайно важливе значення для розвитку системи гарантування вкладів фізичних осіб. Досвід виведення з ринку неплатоспроможних фінансових установ це підтвердив», – зауважив заступник Голови Національного банку України Олексій Ткаченко.
Співпраця Національного банку України та Фонду і надалі сприятиме забезпеченню стабільності вітчизняної банківської системи країни задля захисту законних інтересів вкладників та кредиторів банків.
Довідка:
Фонд є юридичною особою публічного права та функціонує на засадах, установлених Законом України від 23 лютого 2012 року № 4452-VI «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».
Фонд заснований з метою захисту прав та законних інтересів вкладників банків.
Основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.
На сьогодні відповідно до вищезазначеного Закону вкладникам гарантується повернення коштів у розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день прийняття рішення Національним банком України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, але не більше 200 тис. грн., тоді як з 2008 року ця сума становила не більше 150 тис. грн., з 2007 року – 50 тис. грн., з 2006 року – 15 тис. грн., з 2005 року – 5 тис. грн., з 2004 року – 3 тис. грн., з 2001 року – 1 200 грн., а з 1998 року – 500 грн.
Прес-служба Національного банку України
Опубліковано: 13.09.13 06:56
Коментарі до новини