Обережно! – «Ремонт»…
Надумали щось трохи змінити в житті й урешті-решт вирішили, а чому б не зробити невеличкий ремонт.
Давно хотілося, і трохи вільного часу є, та й певна сума грошей назбиралась, отож зелене світло… Видивилися в Інтернеті прийнятне дизайнерське рішення, знайшли потрібний матеріал у магазинах Ужгорода, ще й на знижки натрапили, здається, все йде за планом… Залишилося найпростіше – знайти «майфайних» майстрів, які б реалізували ваш задум і фініш. Як усе просто! Але кого ж обрати? Як визначити кваліфікованих майстрів? Інтернет, реклама в газетах на поміч. Зателефонували на одну фірму, на іншу – дорого просять. І от сусідки родичка по батьковій лінії радить хороших майстрів, які весь комплекс ремонтних робіт виконують, небагато коштів просять і швидко працюють. Те, що потрібно!!! На запитання: «Чи робили ви раніше схожі ремонті роботи?» майстри відповідають: «Та все життя тільки те й робимо». Отож розпочався ремонт, і тут виникли перші проблеми: щось фарба не криє добре, та й плитка якось нерівно лягає на підлогу, а лак на дверях узагалі смугами пішов. Висновок майстрів: неякісний матеріал, криві стіни та підлога, двері ще радянські, а ми тут ні до чого. Клієнт у розпачі, кошти витрачені, а бажаного результату не досягнуто. Отже, як не потрапити на вудку горе-майстрів…
З настанням фінансової кризи все важче стало знайти хорошу роботу, але ж із чогось потрібно жити, і от багато хто пішов у майстри, спочатку помічником, а далі вже й головним. Але кваліфікація цих працівників залишає бажати кращого. Щоб заробити якнайбільше грошей, майстри згідні на ремонтні роботи будь-якої складності, хоч, можливо, за дещо ніколи не бралися, але «з’їхати» на поганий матеріал завжди можна. Не потрібно слухати те, що ці майстри найкращі, і реагувати на їхні фрази, що «ми пув-Москви перештукатурили» або «30 років на Чехах ремонт робимо», – це тільки слова. Треба попросити їх, щоб продемонстрували реальні об’єкти, поговорити з їхніми власниками. Також перед тим, як проводити певні ремонтні роботи, можна з усім ознайомитися в Інтернеті, почитати коментарі людей. А далі вже ставити супутні питання майстрам і відразу зрозуміти, чи дійсно вони ті, за кого себе видають.
Є багато кумедних, але не для всіх, ситуацій, коли майстри беруться за ремонт або ж будівництво вперше. Так у моїх знайомих працівники з прорабом взялися за будівництво будинку. Потрібно було вигнати «коробку» та змайструвати дах. З будівництвом стін і перекриттів проблем не було, а от коли стали накривати дах черепицею, почалися труднощі. Майстри до цього крили тільки шифером, а тут раз – і нагода навчитися працювати з черепицею. В підсумку дах потрібно на 50 відсотків переробляти.
Ще одна цікава історія трапилася в моїх друзів. Батько з сином, так звані «євроремонтники», прийшли до них наносити на фасад будинку декоративну штукатурку. Замовник побачив, що штукатурка зовсім не рівно лягає й узагалі ніяким декором і близько не пахне. Зупинив роботу, але частина матеріалу вже була витрачена. На питання про досвід майстрів була відповідь: «Та в нас по сусідству наносили таку штукатурку, ми побачили, що це легко й просто, та й подумали, чому б таким не зайнятися…» Подив замовника не мав меж….
Отож, щоб не опинитися в проблемній ситуації, раджу відповідально поставитися до вибору майстрів та хороших дизайнерських рішень.
Богдан КУЛЬЧИЦЬКИЙ
«Карпатський Об’єктив»
Опубліковано: 13.09.13 10:02
Коментарі до новини