Гайда по гриби! На Закарпатті сезон «тихого полювання» у розпалі
Минуло літо… Не варто нарікати на погоду – як співається у відомій пісні, “у природи немає поганої погоди…” Так само можна сказати, що немає поганої пори року. Тим паче, осінь – це рай для гурманів. Адже восени збирають урожай, достигають фрукти. Але найбільше цієї пори чекають затяті грибники.
Сезон “тихого полювання” на Закарпатті у розпалі. Мінлива погода – запорука активного росту грибів. Тож грибники часу не гають, а прочісують ліси та полянки у пошуках “дарів лісу”. Як кажуть вони самі, погода – це ще далеко не все. Потрібно знати “гриблянки”… Грибний сезон – не тільки привід запастися смаколиками на зиму, але й можливість підзаробити. Можна поповнити свій сімейний бюджет на кругленьку суму.
На центральному базарі Ужгорода вишикувалися в ряд грибники. З корзинок визирають красені боровики, підберезники та підосичники. За кілограм білих просять від 50 до 70 грн. Сушені гриби коштують уже дорожче. Ціна за 3-літрову банку починається від 100 до 150 грн. “Купуйте сушені гриби, – припрошує продавчиня з Перечинщини. – Узимку ціна на них буде значно вища”. Сушені підберезники коштують набагато дешевше, але це й зрозуміло, оскільки вони поступаються боровикам із точки зору товарного вигляду та смакових властивостей.
“Грибівництво – досить клопітка справа, – розповідає одна з продавчинь. – До лісу йдемо ще удосвіта, я та мої дві донечки. За день так находишся, що потім ті гриби сняться. А коли повертаємося додому, то їх потрібно ще перебрати, помити, нарізати. Трохи сушимо, трохи маринуємо, та й свіжі продаємо. Люди купують, адже гриби на Закарпатті – це друге м’ясо…”
Якщо для одних грибівництво – клопітка праця, то для інших – дозвілля. “Особисто мене у збиранні грибів тішить не так результат, як сам процес, – розповідає з посмішкою грибник Євген. – Для мене це відпочинок, який, крім морального задоволення, приносить ще й маленький дохід. Піші прогулянки лісом зміцнюють тіло й дозволяють розуму трішки розслабитися. Головне – бути обережним і розумітися на грибах, щоб не назбирати дурних. Я вважаю себе досвідченим “мисливцем-любителем”.
Сезон у розпалі, тому гайда по гриби! Ще є вдосталь часу, аби насолодитися “тихим полюванням” та чарівними осінніми пейзажами.
Христина БІКЛЯН
Як відрізнити отруйні гриби від їстівних
Шановні читачі! Пам’ятайте, що гриби мають властивість накопичувати в собі різні отруйні речовини. Екологічно не чистий гриб так само небезпечний, як і отруйний. Є безліч народних методів, які допомагають виявити отруйні гриби. Мова про те, що вони викликають згортання молока, побуріння цибулі й часнику, потемніння срібних предметів. Та це не так! Є тільки один перевірений метод – гриби потрібно знати і розрізняти, які з них їстівні, а які отруйні!
Опубліковано: 18.09.13 15:20
Коментарі до новини