У НПП «Синевир» перевірили пробні площі лісових насаджень
У НПП «Синевир» закладено 20 пробних площ в ялинових насадженнях, мета яких – визначення стану насаджень та прогнозування динаміки розвитку хвороб та шкідників лісу.
Два рази у рік – навесні та восени – проводиться перевірка пробних площ з обліком та обміром дерев, їх видового складу. Моніторинг площ здійснили працівники НПП «Синевир» разом з начальником Закарпатського лісопатологічного пункту ДСЛЗП (Іванофранківськлісозахист) Василем Трикуром та інженером-лісопатологом Олександром Гайчиня.
«За результатами наукового моніторингу можна відмітити, що на окремих площах відповідно до шкали Крафта за останні 2 роки поодинокі дерева у кількості 4-6 штук мають 3-4 ступінь всихання, свіжозаселені і відпрацьовані шкідниками лісу», – зазначив заступник директора з наукової роботи НПП «Синевир» Юрій Тюх.
За оцінкою експертів, на окремих площах є значна частина дерев, що піддалися вітровалам та сніголомам, мають грибкові захворювання кореневими та стовбурними гнилями. Поодинокі дерева ялиці білої уражені раком.
«За останні роки проходить всихання у зв’язку із різким і тривалим потеплінням у літній період за відсутності опадів, – розповідає начальник Закарпатського лісопатологічного пункту ДСЛЗП (Іванофранківський лісозахист) Василь Трикур. – Оскільки ялина має поверхневу кореневу систему і пониження ґрунтових вод та відсутність опадів призводить до всихання».
Щоби врятувати ліс, експерти рекомендують проводити заходи щодо покращення санітарного стану лісів. Для прикладу, працівники НПП «Синевир» весною виставили 150 феромонних пасток для відлову шкідників.
НПП «Синевир»
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 30.09.13 11:50
Коментарі до новини