На Закарпатті діє 66 національно-культурних товариств
На Закарпатті проходить виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Захід проводиться з метою вивчення досвіду реалізації державної політики у сфері міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин. Також учасники наради обговорили проблем відновлення прав осіб переселених з території Закарпатської області за національною ознакою та обговорили практики застосування законодавства України про біженців Участь у виїзному засіданні комітету взяли народні депутати України – члени комітету, дипломати, представники національно-культурних товариств, представники місцевого самоврядування.
Наш край для проведення виїзного засідання обрано не випадково.. Нині на Закарпаття діє 66 національно-культурних товариств з обласним статусом, в тому числі 13 – угорської, 18 – ромської, 4 – словацької, 5 – російської, 11 – русинської, 4 – румунської, 3 – єврейської, 2 – німецької та по одному польської, чеської, вірменської, білоруської, азербайджанської і грецької спільнот. В краї працює 95 дитячих садочків та 114 шкіл, де ведеться викладання та виховання учнів та дошкільнят мовами національних меншин. Крім того, на Закарпатті працює і п’ять приватних ліцеїв, де шкільні предмети викладаються на угорській мові. В області функціонує 5 русинських, 3 ромські, 2 єврейські, 1 польська, суботньо-недільні школи. Також маємо в краї понад 340 релігійних громад, створених національними меншинами. З метою підвищення рівня етнокультурних потреб національних меншин, розвитку їх освіти на Закарпатті обласними депутатами прийнято ряд обласних програм. Середи них – програма забезпечення розвитку освіти, культури, традицій національних меншин області на 2011-2015 роки, програма «Центр культур національних меншин Закарпаття» на 2011-2015 роки та програма «Ромське населення Закарпаття» на 2012-2015 роки.
Також на засіданні комітету розглядалися питання правового статусу біженців в Україні. Минулоріч у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України (утримувалось 454 нелегальних мігранта, з яких 169 (36,5%) осіб подали до адміністрації заяви про надавання статусу біженця. Загалом у 2012 році в нашій країні 1573 іноземців подали заяви на отримання цього статусу. Для Закарпаття, як прикордонної території проблема нелегальної міграції залишається актуальною, адже й досі на кордонах з ЄС затримують чималу кількість мігрантів, які згодом мають право на отримання статусу біженця.
Програмою заходів також передбачено зустріч українських парламентарів-членів комітету з керівництвом комітету національної єдності парламенту Угорщини. Під час зустрічі, серед іншого, будуть обговорюватися широке коло питань пов’язаних із забезпечення прав людини в Україні, що є одним з ключових критеріїв на шляху до підписанні Угоди про асоціацію з ЄС, яке заплановано на 28 листопада 2013 року під час саміту Україна — ЄС – повідомили в прес-службі облради.
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 01.10.13 12:41
Коментарі до новини