30 вересня – День усиновлення (ФОТО)
30 вересня в Україні відзначається День усиновлення, який цілком символічно збігається зі святом ушанування Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. З цього приводу в Закарпатській ОДА відбувся брифінг, приурочений усиновленню дітей-сиріт та дітей, позбалених батьківського піклування.
Станом на сьогодні на обліку служб у справах дітей Закарпаття перебувають 2394 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 652 дитини підлягають усиновленню.
“Кількість дитячого населення на Закарпатті збільшилася. Нині вона становить 286 628 осіб. Така позитивна тенденція простежується вперше за декілька років, – розповідає начальник обласної Служби у справах дітей Світлана Якімеліна. – Ще один позитивний момент: за останні два роки нам вдалося припинити зростання в області кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На сьогодні вона становить 0,8% від загальної кількості дитячого населення. Більшість малечі, яка підлягає усиновленню, – це діти старші 6 років, котрих нараховується 606 осіб. У той час, коли малят віком від 3 до 6 років тільки – 36, а до 3 років – усього 10. Натомість 44 подружні пари, які перебувають на обліку щодо всиновлення, хочуть усиновити дитину до 5-ти років, із них майже половина – дитину до 3-х років. Якщо узагальнити, то є тільки 46 дітей до 6 років. Цим власне і можна пояснити довгу процедуру всиновлення”.
За підсумками 9 місяців цього року в області було усиновлено 46 дітей. За словами доповідачки, на Закарпатті переважає національне усиновлення. 35 діток цьогоріч були всиновлені громадянами України та 11 – громадянами США й Італії.
“З початку року на облік ми взяли 36 пар, які хочуть усиновити дитину. У зв’язку з усиновленням зняли з обліку 25. Зазвичай це люди, яким від 30 до 40 років і які є бездітними. Хоча простежується позитивна тенденція до усиновлення сімейними парами, котрі вже мають своїх дітей”, – повідомила Світлана Якімеліна.
У складній ситуації опиняються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, яким уже виповнилося 18. Перед ними постають питання працевлаштування та житла.
“Цього року нам уперше вдалося переконати депутатів облради про виділення коштів для придбання житла саме для цієї категорії дітей, – наголосила пані Світлана. – 2013-го п’ять адміністративно-територіальних одиниць отримають ці кошти. Завдяки співпраці з благодійними організаціями нам усе-таки вдається допомогти маленькій частині цих дітей із працевлаштуванням та вирішити проблему житла”.
Христина БІКЛЯН
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 02.10.13 10:12
Коментарі до новини