Суд дозволив забудовникам АЗС на вулиці Шумній в Ужгороді будувати далі
4 жовтня 2013 року, о 13:30 в приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду (головуючий суддя – Плеханова З.Б., судді – Дору Ю.Ю., Рейті С.І.) відбулося чергове судове засідання в справі «Шумна проти АЗС».
У судді під час розгляду справи позицію мешканців відстоювали старший прокурор прокуратури міста Ужгорода Вадим Савчак та представник мешканців – громадський діяч, правозахисник від ГО «Молода ініціатива Ужгорода» Віталій Грегор.
В суді також були присутні мешканці вул. Шумної та громадський активіст Олександр Волосянський.
Основними доказами неправомірності будівництва АЗС у дворі багатоквартирного будинку по вул. Шумній, 22 збоку представників мешканців було наступне:
– Генеральний план міста Ужгород не передбачає будь-якого нового проектованого будівництва на даній земельній ділянці. Більше того, дана зелена зона належить до земель загального користування, а тому в силу вимог ст.83 Земельного кодексу України, не підлягала передачі в приватну власність взагалі.
– Громадське обговорення мешканців прилеглих будинків не проводилось. Наявний в матеріалах справи Протокол громадського обговорення містить явні ознаки підроблення.
– Будівництво АЗС практично не можливе на даній ділянці, оскільки як першочергове виділення, так і Договір купівлі-продажу передбачають тут іншу комерційну діяльність в межах земель житлової і громадської забудови. А в будівництво АЗС можливо тільки в землях транспорту, однак, міською радою не приймалося жодного рішення щодо зміни цільового призначення, а відтак будівництво АЗС на вул. Шумній відбувається всупереч земельному законодавству.
– Містобудівні умови та обмеження, виданні Управлінням архітектури Ужгородської міської ради 11.09.2012 р., суперечать самі собі, а саме, згідно з п.9 «Функціональне призначення ділянки» – визначено будівництва та обслуговування АЗС, а п.7 «Цільове призначення ділянки» визначає іншу – комерційну діяльність, яка не передбачає будівництва АЗС, а разом вони суперечать п.8 «Посилання на містобудівну документацію» – де зазначений генплан міста Ужгорода 2004 року, оскільки, останнім не передбачено тут жодного нового будівництва.
Близько 16:50 головуючим суддею Плехановою З.Б. були оголошені два судові рішення:
1) постанова про відмову у задоволені позивних вимог прокурора міста Ужгорода;
2) ухвала про скасування заходів забезпечення позову від 16.09.2013 р., яка забороняла ПАТ “Закарпатнафтопродукт-Мукачево” та третім особам вчиняти будь-які дії по будівництву АЗС.
Тобто, після цього у забудовників з’явилися практично всі законні підстави вже сьогодні продовжити будівельні роботи, які, в принципі, і так не припинялися, не зважаючи на заборону, що діяла до сьогодні.
“У силу складності справи головуючим суддею було оголошено лише вступну та результативну частину рішення, а повний текст рішення буде виготовлено протягом 5 днів. Тому, на сьогодні стверджувати, що саме слугувало для прийняття такого, вважаю – завідомо неправомірного рішення, поки що немає”, – каже В.Грегор.
Близько 19.00 з даним рішенням суду було ознайомлено мешканців будинків по вул. Шумній в Ужгороді. Мешканців воно дуже обурило і вони вирішили повністю підтримати свого представника Віталія Грегора у написані апеляційної скарги.
“Також було заявлено, що у разі продовження робіт із будівництва АЗС зі сторони забудовника, мешканці мовчки сидіти не стануть. Як було заявлено, у них є два рішення: рішення суду про «освячення» будівництва АЗС та їхнє рішення як членів територіальної громади Ужгорода не допустити будівництво об’єкта підвищеної небезпеки. А тому, з часом побачимо яке з них скоріше набуде, як то кажуть, «законної сили», – каже В.Грегор.
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 06.10.13 09:15
Коментарі до новини