Ужгородські студенти дізнались про особливості лісогосподарювання в Швейцарії
Надзвичайно насиченою виявилася програма роботи експерта з наближеного до природи лісівництва та багатофункціонального ведення лісового господарства, швейцарського лісівника з 35-річним стажем Еріха Обергольцера в рамках українсько-словацького транскордонного проекту «Безперервне навчання лісівників задля кращого ведення лісового господарства». Крім участі у двох спільних польових навчальних семінарах в Україні і Словаччині, лекції з наближеного до природи лісівництва для майстрів лісу, практичних вправ на пробних площах, створених в рамках проекту, пан Обергольцер прочитав лекцію про різновікове лісівництво і студентам кафедри лісового господарства Ужгородського національного університету.
Еріх Обергольцер у своїй презентації розповів про основні характеристики різновікового (наближеного до природи) лісівництва, його принципові відмінності, історію виникнення цього підходу в Швейцарії і поточну ситуацію, у тому числі економічний аспект різновікового лісівництва. До прикладу, цікавим є той факт, що на сьогоднішній час у Швейцарії всі лісові ресурси поновлюються природним шляхом і країна вже протягом 10 років не витрачає жодних коштів на штучне лісовідновлення. Цікавим було спілкування пана Еріха з студентами щодо мотивації стати лісівником, пан Еріх запитав студентів, що саме привело їх до вивчення лісового господарства, а для заохочення розповів свою власну історію становлення як лісівника. Також він наголосив студентам на важливості практичного навчання, оскільки для нього особисто 11 місяців практичної роботи в лісі після трьох років теоретичного навчання стали «проривом» у розумінні лісівництва. Він переконував студентів, навіть, якщо у їх програмі навчання не передбачено практичної роботи в лісі, все одно йти до лісу, спостерігати за ним і вчитися у природи, як правильно господарювати.
Лекція зібрала 25 студентів першого та третього курсів лісового господарства.
Проект БЕЗПЕРЕРВНЕ НАВЧАННЯ ЛІСІВНИКІВ ЗАДЛЯ КРАЩОГО ВЕДЕННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА (HUSKROUA/1001/028), виконується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна 2007-2013 і співфінансується Європейським Союзом.
Загальною метою програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007-2013 (www.huskroua-cbc.net) є поглиблення та інтенсифікація співпраці між прикордонними областями України, Угорщини, Словаччини та Румунії, що відбувається сталими шляхами в соціальному, екологічному та економічному вимірах. Європейський Союз складається з 27 країн-членів, які вирішили поступово об’єднати свої ноу-хау, ресурси та долі. Разом протягом 50 річного періоду розширення, вони збудували зону стабільності, демократії та сталого розвитку з підтриманням культурного різноманіття, толерантності та особистої свободи. Європейський Союз відданий ідеї передачі своїх досягнень та цінностей країнам і людям за межами його кордонів.
Європейська Комісія є виконавчим органом ЄС, повідомляє ГО ФОРЗА.
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 18.10.13 15:50
Коментарі до новини