Закарпатська область: краяни знову взялися за масове спалювання сухостою та опалого листя
Не встигла на вулиці встановитися тепла й суха погода, як наші краяни знову взялися за випалювання сухостою. Так, лише за останні три доби (період з 21 по 24 жовтня включно) на території області зафіксовано 15 випадків загорання сухої трави, сміття на відкритій території, лісової підстилки та опалого листя.
У більшості до виникнення цих пожеж призводять: необережність людей у поводженні з вогнем та занос сторонніх джерел запалювання. За правило, люди не замислюються наскільки страшними можуть бути наслідки їхньої безпечності. Варто пригадати, що в цьому році через необережне поводження з вогнем при спалюванні трави та сміття вже травмувалися люди, горіли автомобілі та надвірні споруди.
Інколи для виникнення масштабної пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, адже швидкість поширення вогню (особливо, коли на вулиці суха й вітряна погода) надзвичайно висока, тому локалізувати його на відкритих територіях важко.
Особливо небезпечними є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, наземні трубопроводи чи біля лісових масивів.
Також дим від таких вогнищ може утворювати смог, який надовго зависає у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на автошляхах, що призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод.
На жаль, спалення сухої трави стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей. Екологи запевняють: при згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин. Додаткова проблема полягає в тому, що із сухою травою та листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.
Також варто нагадати і про те, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків стаття 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає штрафні санкції у розмірі від 170 до 1190 гривень.
З метою збереження навколишнього середовища та недопущення виникнення пожеж, Управління ДСНС України у Закарпатській області в черговий раз закликає краян відмовитися від практики спалювання опалого листя, сухої трави й чагарників та бути дуже обережними у поводженні з вогнем. А якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, тоді ні здоров’я, ні кишеня не постраждають…
У ДСНС України у Закарпатській області
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 25.10.13 13:39
Коментарі до новини