Невдоволення майдану: перевибори та люстрація влади
Революція відбулась, Президент Янукович повалений і здавалось можна святкувати перемогу… Однак люди не збираються нікуди розходитись.
Протестувальники налаштовані йти до кінця. Адже незважаючи на те що від влади усунули кривавого «недодиктатора», а Верховна Рада працює як ніколи швидко, у владі залишились ті самі обличчя. Ніхто не забув, що ці депутати, які сьогодні давлять кнопку швидше за всіх, ще вчора голосували за диктаторські закони, своєчасно не відправили у відставку ні уряд, ні Захарченка, і в цілому гарно танцювали під дудку нинішнього «тирана» – відповідального за все на світі. І якби ці народні обранці трошки раніше «прозріли», то можна було запобігти крові та людських жертв.
Люди добре це усвідомлюють, і тому все частіше лунають заклики про дострокові перевибори не тільки Президента, а й Верховної Ради та в органи місцевого самоврядування, а також про люстрацію влади.
І ця недовіра стосується не тільки представників вже минулої влади, а також і тих хто був в опозиції. Навіть після виступу Юлії Тимошенко на майдані, залишилось багато невдоволених. Люди вважають, що настала пора нових лідерів, а Юля одразу у своїй промові зразка 2010 року вже заявляє «що стане гарантом безпеки…» і вже оголосила, що буде балотуватися на президентських виборах, які відбудуться 25 травня.
Тому майданівці ініціюють формування Люстраційної комісії та пропонують створити орган контролю за діяльністю політиків, щоб не повторити помилок 2005 року. Активісти заявляють: «У кожному місті, в кожному селі – виявимо тих, хто роками обкрадав, залякував, знущався над громадянами України. Таким особам буде заборонено займати керівні посади, обиратися до представницьких органів влади, займатися підприємницькою діяльністю в нашій державі. На виконання цього положення ми доручаємо Верховній Раді прийняти підготовлені нами законопроекти «Про правову люстрацію та створення громадської люстраційної комісії». Люстраційна комісія буде працювати не один рік, стільки, скільки треба, щоб очистити українську землю від цієї нечисті».
Наступним кроком на думку майданівців, має бути покарання винних через проведення Народного трибуналу за результатами роботи спеціальної Громадської комісії. Щоб жоден громадянин України, в будь-якому куточку України не постраждав більше від порушень прав людини з боку чиновників. Також активісти переконані, що де-факто Майдан став гарантом Конституції і має залишатись як наглядовий орган над органами державної влади. Для цього Майдан повинен мати необхідні структури і бути спроможним у будь-який момент зібрати Віче як орган прямого народовладдя.
Щодо нового кабінету міністрів активісти майдану зазначають, що уряд народної довіри має бути сформований із визнаних професіоналів з незаплямованою репутацією, а не партійних функціонерів.
Люстрація влади є доволі дискусійною проблматикою. Відкритими залишаються питання щодо складу комісії та критеріїв, що будуть визначати «нечисть від якої треба очистити землю». А от позачергові перевибори Верховної Ради, і можливо органів місцевого самоврядування, здається могли б зняти частину проблем та повністю перезавантажити владу.
Руслан ФАТУЛА
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 28.02.14 10:43
Коментарі до новини