Що потрібно знати закарпатцям про безплатних хатніх працівниць
Доведено, що в порівнянні з вуличним повітрям, концентрація шкідливих речовин у повітрі всередині приміщень більше у 1,5 – 4 рази. Зрозуміло, кімнатні рослини не здатні повністю очистити повітря від токсичних речовин: з цим завданням змогли б упоратися хіба що кілька десятків рослин. Однак підвищити вологість повітря і зменшити концентрацію забруднюючих речовин в приміщенні можна, якщо правильно підібрати для цього певні види рослин.
“Рослини в будинку здатні зменшити концентрацію таких забруднюючих речовин як формальдегід, бензол, трихлоретилен (ТХЕ), ацетон, аміак, ксилол, толуол. Ці небезпечні для здоров’я речовини виділяють лаки, покриття, клеї та меблі з ДСП”, – коментує мікробіолог, еколог Лідія Бондаренко.
Виділяючи кисень, кімнатні рослини іонізують повітря, а також підвищують концентрацію легких іонів, знижуючи концентрацію важких іонів. Легкі негативні іони, яких так мало у забрудненому повітрі, необхідні для нашого життя: вони покращують активність дихальних ферментів та обмін речовин, кислотно-лужний баланс крові, зміцнюють імунну систему, підвищують м’язовий тонус, перешкоджають підвищенню артеріального тиску.
Крім цього, в більшості випадків, виникнення таких захворювань як ГРВІ, грип тощо пов’язано з сухістю повітря в приміщенні: в такому середовищі хвороботворні мікроорганізми та віруси легко розмножуються і людина більш схильна до захворювань. Виправити цю ситуацію можна, підвищивши вологість повітря, зокрема, за допомогою кімнатних рослин. Для цього пані Лідія радить розміщувати хоча б 1 рослину на 10 метрів площі приміщення.
Спеціалісти навіть ризикують робити умовний поділ рослин відповідно до їх екологічних властивостей: підвищити вологість повітря в приміщенні допоможуть: циссус, циперус, гібіскус, фатсія, маранта, монстера. Найкраще актерицидними властивостями володіють такі “зелені”: розмарин, мирт, хлорофітум, цитрусові.Очищають повітря від формальдегіду, бензолу: алое, спатифіллум, хамедорея, хлорофітум, філодендрон, сансевієрія, аспарагус, монстера. Іонізуючими є папороть, монстера, пеларгонія. Цитрусові: лимон, мандарин, апельсин, грейпфрут. Ефірні масла цих кімнатних рослин здатні знижувати артеріальний тиск, значно очищують повітря.Розмарин і мирт особливо рекомендуються для людей із захворюваннями дихальної системи і тим, хто часто хворіє на простудні захворювання.
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 17.03.14 14:24
Коментарі до новини