Головне – не здаватися, або Історія однієї ужгородської багатоповерхівки (ФОТО)
Уже кілька років триває паперова тяганина мешканців багатоповерхівки по вул. Руданського, 5, де постійно затоплює підвал. Щонайменше двічі на рік він нагадує брудну калабаню, вода в яку ллється крізь фундамент будинку. Та це не просто неконтрольовані ґрунтові води. Підвал наповнює вода, що збирається в ямі закинутої теплотраси поряд із багатоповерхівкою. А ще мешканцям дошкуляє каналізація: то двічі на рік увесь її вміст потрапляє в унітази на перших поверхах, то час від часу в повітрі відчувається її стійка присутність. У підсумку люди зі 106-ти квартир через сморід не можуть відчиняти вікна чи перебувати на прибудинковій території. Найбільше дістається мешканцям перших поверхів, та в будь-який момент залишитися без води чи бути затопленим може кожен, ось і вирішили звернутися до «Карпатського об’єктиву».
Голова громадської ради будинку Валерій Власенко веде боротьбу зі ЖРЕРом № 2 (ТОВ «Підзамок») ще з 2009-го: «Ми почали непокоїтися, коли побачили, що наш ЖРЕР надає нам липові послуги. Ця фірма зацікавлена якнайбільше отримувати грошей, але якнайменше працювати. Дійшло навіть до суду, але через неявку представника прокуратури було прийнято рішення цю справу не розглядати. Також нас обурює ставлення депутата О.Ковача, який на наші звернення не відповідає, на збори не приходить, а дзвінки ігнорує – просто трубку не бере. Крові ми не хочемо, ми хочемо простої поваги до мешканців. Десь два тижні тому я ходив на особистий прийом до в. о. міського голови Віктора Щадея. На моє превелике здивування, працівники мерії були напрочуд спокійні та ввічливі, і цю проблему ми вирішили за п’ять хвилин. Питання включене до плану на червневу сесію міської ради. А вся ця ситуація показала, хто на що здатен і як ставиться до людей».
Едуард Домище, власник одного з приміщень у будинку, також не в захваті від роботи комунальників та доповнює: «Окрім листування зі ЖРЕРом, неодноразово зверталися і в міську раду після того, як був затоплений підвал площею 300 кв. м. Приходила якась комісія, але результату ніякого. Я особисто писав скарги міському голові Погорєлову, адже занедбана теплотраса належить комунальному підприємству Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради. Ми навіть погодилися в добровільно-примусовій формі взяти участь у співфінансуванні ремонтних робіт, але вони все одно не проводилися», – не приховує свого обурення ужгородець і додає: «Для чого тоді міська рада приймає рішення – аби їх не виконувати?!».
З наданих документів та розповідей бачимо, що рішенням міської ради ще в кінці 2012 року цю багатоповерхівку було включено до переліку житлових будинків, в яких передбачається створення ОСББ та планується проведення капітального ремонту у 2013-му. Отож на капітальний ремонт водопроводу й каналізації будинку з бюджету виділили 56520 грн., а також міська рада зобов’язала мешканців проводити співфінансування таких робіт у сумі 6280 грн.
Потерпілий Е.Домище продовжує розповідь: «Ми звернулися до депутата від свого округу О.Ковача, але, схоже, цей обранець не народний, оскільки навіть не з’явився на зустріч. Ще думали, що всю цю бездіяльність допоможе зрушити з мертвої точки прокуратура. Написали скаргу й туди. Відповідь протягом 30 днів не надали, відмовкою послужила «велика кількість питань, які підлягають перевірці». А потім, замість того, аби притягнути винних до відповідальності, просто перенаправили звернення в. о. міського голови Щадею, аби той «ретельно перевірив факти». Встановлений строк давно минув, а в прокуратурі знайшли на те вагому причину: мовляв, «працівник на лікарняному, отож прийдіть пізніше». Зараз сподіваємося, що Сидорчук хоч якось зарадить».
Олександр Ковач пояснює всі вищенаведені скарги своїх виборців тим, що на звернення відповів вчасно, а як працює пошта – це вже питання не до нього… Також сказав: «Про зустріч із мешканцями мені повідомляла пані Яна в мережі Facebook, але я такій інформації не звик довіряти, тому попросив, щоб мені зателефонував голова громадської ради будинку й підтвердив».
«Карпатський об’єктив» звернувся до ЖРЕРу № 2, щоб з’ясувати їхню позицію. Валентина Молодцова, керівник ТОВ «Підзамок», кинувши кілька фраз: «Не хотят платіть там, на Руданского, а звертались би», «Хай створюють ОСББ», зателефонувала головному інженеру. Разом із Марією Михайлівною ж запевнили: «ЖРЕР там ні при чому. На водопровід і каналізацію виділені кошти. Кошторис ми зробили». Валентина Андріївна доповнює: «Того року їм виділяли на Водоканал з капітального ремонту гроші, на водопровід і каналізацію їм давали кошти. А підвал, що затоплює, взагалі викуплений під магазин». Наступного дня надали копії всіх документів по цій справі, зазначили також, що заборгованість жителів будинку перед ЖРЕРом становить 60300 грн., власник же підвалу й зовсім договір відмовився укладати. Стосовно проблем каналізації Валентина Андріївна підсумувала: «Этим Водоканал занимается».
З працівниками Водоканалу «КО» зустрівся на Руданського, 5. Вони чітко роз’яснили, що в цій ситуації їхнє підприємство ні при чому: каналізаційна труба від будинку до шахти Водоканалу – у сфері впливу ЖРЕРу, й опісля підтвердили сказане офіційним листом. Усе, чим вони можуть тут зарадити, – це зробити додаткову ізоляцію колодязя дворової мережі. Але це навряд чи допоможе усунути проблему. «Просочування каналізаційних стоків через стіну будинку до підвального приміщення можливе через розгерметизацію стиків труб каналізаційного випуску та футлярів проходу трубопроводу через стіну фундаменту або неналежну гідроізоляцію зовнішніх стін і стиків блоків підвального приміщення», – йдеться в листі КП «Водоканал» м. Ужгорода. А те, що вміст каналізації час від часу з’являється у ваннах та унітазах городян, – вина самих мешканців, адже не можна кидати все підряд в унітази: засоби гігієни, ганчірки, борщі і т. д, бо саме від цього її і забиває. А коли таке вже трапляється, то радять телефонувати диспетчеру й викликати бригаду, аби усунути засмічення дворової каналізації.
В. о. міського голови Віктор Щадей підтвердив «КО», що після звернення ініціативної групи мешканців будинку це питання включено до розгляду на сесії міської ради, яка відбудеться в кінці червня. Нас запевнили: на вирішення проблеми із затопленням підвалу планують виділити близько ста тисяч гривень. Кошти передбачені, і цього року питання мають нарешті розв’язати.
Бачимо, що ситуація склалася досить заплутана, а бюрократична тяганина протривала декілька років: різні установи чи працівники відмахуються від проблем людей, перенаправляють їх від кабінету до кабінету знову й знову. На жаль, такі ситуації трапляються нерідко. Тут потрібно пам’ятати одне: слід набратися терпіння, об’єднати зусилля і ні в якому разі не відступати перед відмовами чи відмовками установ, підприємств, чиновників та депутатів.
Оксана ЧОПАК
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 03.06.14 09:58
Коментарі до новини