В Ужгороді стартував проект “Майстерня європейської політики”
В Ужгороді, на базі Генерального консульства Угорщини, стартував четвертий етап проекту «Майстерня європейської політики». Майстерня покликана сформувати нових лідерів для України, які сповідують європейські цінності та прагнуть євроінтеграції. Перед виїздом в ЄС з учасниками зустрівся Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї, Голова Закарпатської ОДА Валерій Лунченко, експерт Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай та директор Україно-Угорського Центру регіонального розвитку Йосип Торпої.
У своєму вітальному слові, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї, відкриваючи захід відзначив, що країна, яку він представляє підтримує євроінтеграційні прагнення України і готова цьому сприяти й наділі. Усім присутнім він подарував збірник поезій, в якому вміщені твори Шандора Петефі українською та Тараса Шевченка угорською мовами. З його слів, це поети говорили великі речі для своїх народів, і це гарна нагода дізнаватись один про одного більше. Угорська мова є однією з офіційних мов Європейського Союзу, однак пан консул висловив сподівання, що дуже скоро українська також отримає цей статус. Кожен день Угорщина робить багато, щоб цей час швидше настав. Угорщина теж колись проходила важкий час, і дуже багато нам вдалось змінити і здобути в співпраці з країнами ЄС. У вас буде унікальна можливість ознайомитись з цими реформами та їх наслідками.
Голова Закарпатської ОДА Валерій Лунченко зазначив, що сьогодні важливо перебирати досвід європейських країн. І цей проект гарна нагода Україні отримати нових обізнаних фахівців. Адже сьогодні наш Євроінтеграційний курс серйозно зміцнів. Ми європейська держава, європейська нація, і ми заслуговуємо жити в достойних умовах євроспільноти. Сьогодні Україна робить для цього багато, до прикладу, в уряді сьогодні при кожному міністерстві є окрема посада з євроінтеграції. Дуже скоро українці побачать як країна змінюватиметься в кращу сторону. І Угорщина, Словаччина, Польща та Прибалтика є нашими партнерами в цьому та адвокатами серед європейських країн.
Йозеф Торпої, Директор Україно-Угорського Центру регіонального розвитку в своєму слові зазначив, що його колеги з Угорщини по-доброму заздрять українцям кажучи, що у нас є потужний інтелектуальний потенціал., щоправда, сьогодні багато з них ідуть звідси. Угорщина веде зразкову політику як поводитись із етнічними національними меншинами. Це також дуже гарна можливість отримати важливий досвід.
Четвертий етап проекту відбуватиметься протягом 10 днів, у форматі навчальних візитів до Угорщини, Словаччини та Польщі. Така участь відкриває багато перспектив, оскільки країни “Вишеградської четвірки” мають досвід вирішення проблем, які пов’язані з євроінтеграційними процесами. Учасники зможуть ознайомляться з парламентським досвідом та системою місцевого самоврядування цих держав, роботи місцевої поліції, освіти, юстиції, охорони здоров’я тощо.
Довідка:
«Майстерня європейської політики» – це проект, започаткований Інститутом Політичної Освіти на початку 2012 року за підтримки донорської спільноти та низки дипломатичних місій іноземних країн.
Метою проекту є створення про-європейської мережі з числа нової хвилі перспективних політичних діячів та активістів, яка впливатиме на місцеву, регіональну та державну політику через сприяння європейській інтеграції та генерування синергії зусиль українських учасників та європейської спільноти.
Учасниками проекту є молоді люди, переважно віком до 40 років, з лідерськими набутками у сфері політичної діяльності, державної служби, бізнесу, медіа, юриспруденції та готовністю продемонструвати прагнення до змін. При цьому забезпечується рівне представництво від різних регіонів, різних секторів та гендерний баланс.
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 23.06.14 12:38
Коментарі до новини