Ліміт на тепло чи ліміт совісті (ФОТО)
З настанням холодних днів навчальні заклади області зіткнулися з проблемою повноцінного опалення. І якщо окремим школам таки вдалося її вирішити, то є й такі, перед якими стоїть питання, як забезпечити тепло в шкільних кабінетах, аби діти не мерзли, а могли повноцінно навчатися. Не від однієї людини чув, що тепер навчальним закладам виділяють мізерний ліміт газу, який не забезпечить повноцінного опалення. Автор цих рядків відвідав Перечинську загальноосвітню школу, щоб розслідувати цю проблему.
Уроки розпочинаються о 9-й ранку. За півгодини до цього в школу вже приходять учні. У 2-му класі, куди навідався, на градуснику +15° С. Минулого тижня було всього 10 тепла. Вчителька Іванна розповідає: щоб на уроках не мерзнути, у класі вмикають електрокамін. На щастя, перед приходом холодів вікна утеплили, і тепер треба менше топити. Оскільки діє ліміт газу, то опалюють лише до 9-ї ранку.
Учителька з іншого класу підтвердила, що батьки також приносять у школу дрова. Не сидіти ж дітям у холодному класі. Щоправда, вона не хоче називати своє ім’я й розмовляє боязко, неохоче. Воно й зрозуміло. Адже що на це скаже керівництво? Хоча проблему опалення видно неозброєним оком: біля кахельної пічки стоять мішки з дровами, які принесли батьки. Батареї, як і в попередньому класі, ледь теплі.
Завгосп школи Андрій розповідає, що їм виділяють 100 кубів газу на день. А для того, щоб нормально опалювати навчальний заклад, потрібно хоча б 350–500 кубів. Щодо збільшення цієї норми для школи в подальшому ніхто не чув. А якщо порахувати, що в навчальному закладі 29 класів, які потрібно обігріти, то стає зрозуміло: виділений ліміт лише для того, аби прогріти систему. Минулого року не було жодних проблем з опаленням. Заклад повністю обігрівали. Цьогоріч стало сутужно. Завгосп стверджує, що й держава дещо допомогла з дровами. Однак не заперечує той факт, що батьки також приносять сюди дрова. Відтак каже: спробують дотягнути до кінця зими. Тим більше, що під час зимових канікул опалювати шкільні кабінети будуть мінімально.
Керівника школи застати не вдалося, але спілкуюся із його заступником Валерією Романівною, котра розповідає, що використовують тільки той ліміт газу, який їм установили, а споживати надміру не мають права. За температурою у класних приміщеннях стежать кожного ранку й записують показники. Як зафіксовано на листку, в різні дні температура у класах сягала від 8 до 17 градусів тепла. Однак, за твердженням заступниці, холодно було тільки зранку, а далі вмикали каміни, розтоплювати пічки, щоб школярі повноцінно вчилися. Поки приміщення класу не розігріється, діти можуть сидіти і в куртках. Співрозмовниця підтверджує й той факт, що батьки погодилися допомогти дровами. У цьому навчальному закладі 13 початкових класів, у 8 з них є кахельні пічки.
Відтак розмова з батьком, який не побажав назватися. Він стверджує: так, до нас зверталися вчителі, щоб допомогли з дровами. І я ставлюся до цього з розумінням, бо не хочеться, аби діти сиділи в холодному приміщенні. Яким тоді буде навчальний процес. Я повністю розумію дирекцію школи, але не можу зрозуміти владу, яка повинна докласти всіх сил, щоб забезпечити для дітей нормальні умови. А виправдання своєї бездіяльності вони завжди знайдуть.
Від іншої людини почув, що тут батьки почергово розтоплюють пічку в класі. Тож єдине сподівання на те, що зима буде теплою.
Іван ЛАДЖУН
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 01.12.14 15:45
Коментарі до новини