У новій Верховній Раді утворили коаліцію та призначили уряд
Перше засідання нової Верховної Ради України відбулося. Відкрив його голова попереднього парламенту Олександр Турчинов. Хор ім. Верьовки виконав Гімн України, а депутати після цього вигукували привітання «Слава Україні – Героям Слава!».
У сесійній залі були присутні екс-президенти України, екс-депутати, Голова та судді Конституційного Суду, Генеральний прокурор, голова Нацбанку та ЦВК. Крім того, сюди прибув мер Києва Віталій Кличко, представники церков та дипломатичного корпусу. Всі разом хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих цивільних та військових.
Голова робочої групи з підготовки першої сесії нової Верховної Ради України, депутат від БПП Володимир Гройсман оголосив про створення парламентських фракцій: «Народного фронту» – 83 народні депутати на чолі Олександром Турчиновим; «Самопоміч» – 32 депутати, керівник – Олег Березюк; «Опозиційного блоку»– 40 депутатів, голова – Юрій Бойко; Радикальної партії – 22 депутати, голова – Олег Ляшко; «Батьківщина» – 19 депутатів на чолі з Юлією Тимошенко. Пізніше Гройсман оголосив про створення в парламенті фракції «Блоку Петра Порошенка» у складі 146 депутатів, голова – Юрій Луценко. Окрім того, Володимир Гройсман оголосив про створення у Верховній Раді депутатських груп «Економічний розвиток», до якоїувійшло 19 народних депутатів на чолі з Віталієм Хомутинником, та «Воля народу» – 19 депутатів, котру очолив Ігор Єремеєв.
Потім Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк оголосив про припинення повноважень Кабінету Міністрів у зв’язку з початком роботи новообраної Верховної Ради.
Коаліційну угоду на засіданні парламенту підписали 5 фракцій – усього 302 народних депутати.Після цього було урочисто оголошено про створення коаліції під назвою «Європейська Україна».
Водночас збори коаліції, які відбулися в сесійній залі парламенту, підтримали кандидатуру Арсенія Яценюка на посаду Прем’єр-міністра України та кандидатуру Володимира Гройсмана на посаду Голови Верховної Ради. За підтримку Яценюка проголосували всі народні депутати, окрім одного, який був проти, та одного, який утримався. В той же час збори одноголосно підтримали кандидатуру Володимира Гройсмана на посаду Голови ВР. Сюрпризів не трапилося, і парламентарі обрали останнього спікером 359 голосами «за». Арсенія Яценюка на посаді Прем’єр-міністра підтримали від БПП – 138 депутатів, «Народного фронту» – 83, «Опозиційного блоку» – 1, «Самопомочі» – 32, Радикальної партії – 21,«Батьківщини» – 18, «Влади народу» – 19, «Економічного розвитку» – 16.
Голосування за склад Кабінету Міністрів перенесли на 2 грудня. Цього дня Верховна Рада спочатку призначила Павла Клімкіна міністром закордонних справ 351 голосом та Степана Полторака міністром оборони України, якого підтримали 347 депутатів. Кандидатуру Полторака на цю посаду вніс, згідно з Конституцією, Президент України. Тоді ж провели загальні збори коаліції, на яких голову фракції БПП Юрія Луценка на три місяці обрали координатором коаліції. Загальні збори коаліції підтримали за основу пропозиції фракцій щодо міністерських посад. Отже, «Блок Петра Порошенка» запропонував такі кандидатури:
Олександра Квіташвілі – на посаду міністра охорони здоров’я (колишній міністр охорони здоров’я, праці та соціальних справ Грузії) ;
Айвараса Абрамавичуса – на посаду міністра економічного розвитку (уродженець Вільнюса) ;
Наталії Яресько – на посаду міністра фінансів (американка з українським корінням, співзасновниця компанії «Horizon Capital») ;
Володимира Демчишина – на посаду міністра енергетики та вугільної промисловості;
Андрія Пивоварського – на посаду міністра інфраструктури;
Сергія Квіта – на посаду міністра освіти і науки;
Геннадія Зубка – на посаду віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ;
Павла Розенка – на посаду міністра соціальної політики;
Юрія Стеця – на посаду міністра інформаційної політики.
«Народний фронт» запропонував призначити:
В’ячеслава Кириленка – на посаду віце-прем’єр-міністра – міністра культури;
Арсена Авакова – на посаду глави МВС;
Павла Петренка – на посаду міністра юстиції;
Ганну Оніщенко – на посаду міністра Кабінету Міністрів.
«Самопоміч» запропонувала кандидатуру Олексія Павленка на посаду міністра аграрної політики і продовольства України.
Радикальна партія висунула кандидатуру Валерія Вощевського на посаду міністра Кабінету Міністрів України.
«Батьківщина» запропонувалапризначити Ігоря Шевченка міністром екології та природокористування, а на посадуміністра молоді та спорту – Ігоря Жданова.
У списку потенційних міністрів опинилося троє іноземців. Однак, за законом, міністерські посади можуть займати лише громадяни України. Тому напередодні Президент нашої держави Петро Порошенко підписав указ про прийняття до громадянства України трьох іноземних фахівців: Наталії Яресько, Олександра Квіташвілі, Айвараса Абрамавичуса.
Отже, вищенаведений список міністрів було висунуто на розгляд депутатів Верховної Ради. Однак не всім сподобалося, що голосування мало пройти пакетом, а не по кожному окремо. Це викликало шквал емоцій. За основу проекту постанови про формування складу Кабміну проголосували всього 229 народних депутатів із 383, зареєстрованих у сесійній залі. «Опозиційний блок» та «Самопоміч» не дали жодного голосу. Після цього голосування представники «Опозиційного блоку» покинули стіни парламенту. А в залі почали гукати «Ганьба!».
Однак у підсумку Верховна Рада таки прийняла постанову про формування складу нового Кабінету Міністрів України. За відповідний документ проголосували 288 народних депутатів із 339. За формування уряду не голосували в повному складі фракція «Опозиційний блок» та група «Воля народу», із групи «Економічний розвиток» «за» голосував лише один депутат.
Потім Яценюк урочисто прийняв присягу, і на цьому засідання Верховної Ради закінчилось. Україна отримала новий уряд.
Руслан ФАТУЛА
У Верховній Раді України з’явилася депутатська група «Закарпаття»
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 04.12.14 13:02
Коментарі до новини