Як пережити зиму без російського газу?
Чи буде Україна цієї зими з газом? Як пережити цей час населенню і не замерзнути – питання із питань…
У ЗМІ неодноразово писали, що ще влітку в кожній області та на Закарпатті зокрема доведено завдання зекономити 30% газу. З 1 серпня набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 296 від 09.07.2014 року «Деякі питання забезпечення населення, підприємств, установ та організацій природним газом до кінця опалювального сезону 2014–2015 років». Цим документом затверджені обсяги транспортування природного газу в розрізі різних категорій споживачів. Про населення в постанові не йдеться й жодних обмежень для нього немає. Але чи означає це, що власникам приватних садиб та будинків, мешканцям багатоповерхівок можна заспокоїтися?
Українці по-різному реагують на цю ситуацію. Закарпатцям пережити негаразди допомагають кліматичні умови. Завдяки Карпатам, що охороняють область із півночі, у нас значно тепліше, ніж в інших частинах України.
Аби дізнатися, як краяни збираються пережити цю зиму, розмовляємо з жителями міста та району. Ось що розповідає власник чималого приватного будинку по вул. Гагаріна в Ужгороді.
«На зиму заготовив дві машини дров, – каже пан Андрій. – Зараз одна коштує близько 1800 грн. Благо, що після газифікації залишив в будинку кахельні печі. Ось і пригодилися. А обігріватися потрібно, бо маю малих онуків».
Пані Марія, що мешкає в с. Минай Ужгородського району, додає: «Топитиму дровами. Вважаю, це економніше. Газ тепер дорогий, бо ціна залежить від кількості його використання. А для великого будинку це кругленька сума».
Тим часом мешканці багатоповерхівок, які у своїх квартирах установили автономне газове опалення, штурмують магазини з електротоварами, бо вважають: якщо навіть узимку газ подаватимуть, то тиск його буде надто низьким, аби обігріти кожну оселю й приготувати їжу. Люди купують обігрівачі, каміни, конвектори. Ціна на них коливається у межах 500–1500 грн. залежно від потужності приладу та площі, яку він може обігріти. Однак енергетики застерігають, що напруга в будинку може не витримати, та й електроенергії тепер у країні через скорочення поставок газу і вугілля виробляється в кілька разів менше.
Свою думку висловлює пан Микола, пенсіонер, який живе в багатоповерхівці по вул. Достоєвського: «Я не встановив газове автономне опалення і не шкодую. Бо газу тепер замало, от і робитиму електричне опалення. Це значно дешевше, та й частину витрат компенсує мені держава».
Цьогоріч опалювальний сезон буде найскладнішим за всі роки незалежності, прогнозують експерти. Україна зможе задовільно пережити зиму, якщо вона не буде аномально холодною, однак для цього підприємствам та простим українцям доведеться обмежувати споживання газу. В ситуації, що склалася, населенню потрібно розраховувати лише на себе. В будинках слід утепляти вікна, двері, горища та стіни, аби економити тепло. Сподіватися лише на електричний обігрів не варто. Та люди, як не дивно, залишаються оптимістами, і більшість із них говорять: зробимо усе можливе й неможливе, аби пережити цей скрутний час. І віримо, що ці труднощі тимчасові, а українці ще будуть багатими та щасливими…
Христина БІКЛЯН
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 05.12.14 17:44
Коментарі до новини