Волонтери із Хуста завітали у два спеціалізовані інтернати із подарунками (ФОТО)
Група волонтерів із Хуста, серед яких представники різних професій, до Новорічно-Різдвяних свят вирішила зробити подарунок найбільш соціально незахищеним діткам і відвідала Вільшанський дитячий будинок для вихованців із особливими потребами та Нижньобистрянську ЗОШ І-ІІ ст. – інтернат. Відрадно, що до акції долучилося дуже багато охочих. Бажаючі допомогти малечі з вадами опорно-рухового апарату та розладами психіки, сиротам, навіпсиротам, позбавленим батьківського піклування та з дуже бідних родин приносили одежу, іграшки, солодощі, миючі засоби та гроші. Найбільш активними виявились хустяни, мешканці Хустського району та Ужгорода.
- За зібрані кошти для потреб спеціалізованих закладів було закуплено килимки, штучні ялинки, засоби гігієни, памперси, цукерки, фрукти тощо, – каже для «Карпатського об’єктива» одна з організаторів заходу Агнеса Томишин, – Крім того, вихованці церковної школи при храмі Віри, Надії й Любові під керівництвом о. Степана Самборскі організували цікаву концертну програму, а відділ освіти Хустської РДА безкоштовно забезпечили нас транспортом для перевезення багажу у Вільшанський дитбудинок. Крім того, редактор міськрайонної газети «Вісник Хустщини» Іван Липчей надав нам редакційне приміщення для збору допомоги. Відрадно, що багато в чому у плані висвітлення нашої діяльності допомагали нам саме журналісти, зокрема, колектив телекомпанії «РТК-Хуст», газет «Карпатський об’єктив» та «Нарцисова долина».
Звичайно, вражень від поїздок у спеціальні установи для найбільш обділених долею дітей у кожного, хто долучився до заходу, багато. Проте приємно, що вихованці сиротинців відчули тепло тих, кого непокоїть їхнє нелегке становище у суспільстві.
-До нас нерідко на період зимових свят приїжджають добродійнитки, діти звикли показувати їм те, що вміють. Розважальна програма для гостей розрахована на дві години, – розповідає директор Вільшанського дитбудинку Богдан Кикина. – Незважаючи на те, що усі 172 вихованців мають проблеми зі здоров’ям, вони справді особливі. Дехто співає, дехто розказує вірші, інші – малюють, займаються паперовою аплікацією і навіть тчуть на спеціальному старовинному ткацькому верстаті килимки.
Оглядаючи просторі і дуже затишні приміщення дитбудинку-інтернату, одразу кидається у вічі, ставлення вихователів до підопічних. Як малеча (від 4 років), так і дорослі (до 35 років) доглянуті, охайні, чисті.
У Нижньобистрянському інтернаті, де виховується 142 діток, на гостей також чекали із дозвіллєвою програмою, люб’язно запрошуючи на екскурсію закладом. У школі, що відкрилася у 1959 році, є кілька корпусів та унікальний музей старовини із цінними експонатами, якими ще кілька сторіч тому користувалися в побуті горяни.
-Меценати багато в чому допомагають нам виживати, адже час скрутний, а приміщення старі. Одні замінили вікна, інші – зробили гральний майданчик. Проте, звичайно, досі маємо чимало невирішених проблем у плані покращення матеріально-технічної бази, – ділиться думками очільник закладу Мирослав Голуб. – А особисті подарунки для малюків взагалі є особливо цінними, адже більшість із діток справді знають, що таке скрута і злидні, тож будь-яка допомога є для них справжнім святом.
Слід зазначити, що волонтери продовжують збирати необхідне для діток до трьох років і найближчим часом планують завітати до Свалявського обласного дитячого будинку.
Марина АЛДОН
«Карпатський об’єктив»
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 20.12.14 15:55
Коментарі до новини