Керівники області та районів Закарпаття: зміни до Бюджетного кодексу – удар по місцевому самоврядуванню
Голови Закарпатських ОДА та облради, райдержадміністрацій, районних рад та міськвиконкомів звертаються до центральної влади в Києві не приймати зміни до Бюджетного кодексу в тому вигляді, як їх пропонують сьогодні та залишити місцевим громадам більше ресурсів. Зменшення нормативів призведе до того, що органи місцевого самоврядування будуть фактично неспроможні виконувати свої повноваження – наголошують керівники області і районів.
“Не припустимо, щоб центральна влада вирішувала державні проблеми за рахунок українських міст та сіл” – наголошують представники місцевих громад. І просять центральну владу переглянути норми, які вважають шкідливими та злочинними щодо місцевих громад і не виносити на розгляд українського парламенту пропоновані зміни до законодавства в такому варіанті. А також пропонують залишити податок з доходів фізичних осіб у розпорядженні місцевих бюджетів.
Після дискусії, під час якої фахівці фінуправління ОДА обговорили з керівниками районів деталі формування і розподілу бюджетів, голови РДА, райрад та міст обласного підпорядкування підтримали звернення.
Як наголосив голова обласної ради, обмежувати надходження місцевим громадам не вписується в концепцію децентралізації, яку оголосив Президент України. “Це – крок назад. Такі принципи бюджетоутворення говорять про фактичну відмову від оголошених принципів реформування влади. Для виконання повноважень місцевим органам влади потрібні можливості і ресурси, на які представники громад можуть самі впливати і знаходити шляхи до їх збільшення” – сказав Володимир Чубірко.
Голова адміністрації Василь Губаль наголошує: “Ми всі розуміємо, що в державі складна ситуація. Але в постійно усі ми декларуємо – йдемо до децентралізації влади, надаємо більше повноважень місцевим громадам. Я повинен підтримати місцеве самоврядування, бути на його боці. Побачимо, чи почує нас центральна влада, але ми маємо це зробити. Треба розвивати громади”.
“Я не прихильник того, аби життя району, селища чи села залежало від розчерку пера місцевого чиновника – громада разом має вирішувати, як розподіляти свої ресурси, котрі вона ж і заробляє. Звісно, я знаю, що бюджетний рік буде важкий, готуємося до цього. Але і сподіваюся, що нас почують. Подаючи це звернення, ми обстоюємо інтереси місцевого самоврядування, а значить – населення районів, міст і сіл Закарпаття” – цитує Василя Губаля прес-служба Закарпатської ОДА.
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 27.12.14 19:00
Коментарі до новини