Школярі змайстрували винаходи, які можна використовувати у АТО
Винаходи дітей дозволять економити сотні, а то і тисячі гривень.
Винаходи не по-дитячому ефективні. Замислюються над економією не тільки дорослі. 10-ий рік поспіль школярі з усієї країни беруть участь у конкурсі “Енергія і середовище”, йдеться в “Сніданку з 1+1″, інформує tsn.ua.
Вони пишуть наукові роботи, знімають фільми, а ще – майструють власні винаходи.
І всі вони не по-дитячому ефективні. 9 калькуляторів на сонячних батареях у руках 15-річної Аліни з Житомира перетворюються на зарядний пристрій для телефону. “Ми взяли старі калькулятори , які працюють на основі сонячних елементів, взяли сонячні батареї – і виготовили цей пристрій. Така конструкція дає змогу зряджати телефон будь-де, незалежно від місця і погоди”, – розповідає Аліна.
Головне, щоб на пристрій потрапляло сонячне проміння, каже дівчинка. І не важливо, лежить він у шкільному рюкзаку чи в жіночій сумці. Такий акумулятор зекономить і електроенергію, і час, і гроші. Бо заряджає телефон лише за 5 годин, коштує – всього 125 грн, а працює – вічно. І це – найголовніше для Аліни, адже змайструвала вона його, щоб постійно бути на зв’язку із батьком.
Місяць тому він поїхав у зону АТО. “Він заряджає телефон через цей пристрій”, – розповідає дівчинка.
Винаходи не по-дитячому ефективні.
А от 11-річна вінничанка Ольга допомагає батькам економити. Свій звичайний будинок вона перетворила на енергозберігаючий. На вікнах – спеціальні автоматичні штори, на даху – сонячний колектор, а замість газового котла, тепер котел на дровах. “Зараз нам Pосія перестала постачати газ і нам потрібно використовувати набагато менше газу”, – каже дівчинка.
З такими винаходами сім’я Олі щомісяця економить кілька сотень гривень. “Якщо в будинку є все те, що в мене зараз на макеті – тоді економія понад 300 грн”, – розповідає Ольга. Економити не сотні, а тисячі гривень пропонує 15-річна Ганна з Бердянська. Для цього радить замінити електричні лампи розжарювання на люмінісцентні. “У нас 19 лампочок в квартирі і ми лампи розжарювання поміняли на люмінісцентні – і витрати змінилися у 5 разів”, – хизується дівчина.
А ще дівчинка радить не замінювати старі вікна на нові, пластикові. А просто наклеїти на них прозору плівку. “Металопластикові вікна замінити в нашій квартирі – це 14 тис грн., тож є чудова альтернатива. Це “третє скло”: це теплозберігаюча плівка. Вона коштує 5 чи 6 грн за метр, проте зберігає тепла – 2 градуси”, – каже Ганна.
Читайте також:
У США випробували людиноподібного робота – пожежника (ВІДЕО)
Також один із школярів запропонував енергозберігаючу насадку для каструль, яка не грітиме повітря навкруги, а все тепло від камфори зосередить навколо каструлі. Таких порад та винаходів від українських школярів запропонували дуже багато.
Серед них і діодні фільтри для очищення води, і навіть чашка-тайм-менеджер. На ній намальовані усі важливі дії, які зазвичай необхідно зробити перед виходом із квартири.
Джерело: karpatskijobjektiv.com Опубліковано: 24.02.15 17:05
Коментарі до новини